Jdi na obsah Jdi na menu
 


Emu48 1.19

16. 1. 2011

Emu48 1.19
Kvalitní emulátor programovatelných kalkulaček HP-38G, HP-39G, HP-40G, HP-48SX, HP-48GX a

emu48119.gif

. Tento balíček obsahuje kalkulačku (KLM skript) HP-48GX pro WVGA displeje, zbylých 10 kalkulaček zobrazíte i na displejích s rozlišením QVGA a vyšším. Emulátor je pod všeobecnou veřejnou licencí GNU, ale ROM jednotlivých kalkulaček jsou pouze k osobnímu nekomerčnímu použití.

Použití emulátoru je snadné, protože budete mít po instalaci CAB souboru vše připravené (chcete-li použít další KML skripty pro jiné chování a vzhled kalkulačky nebo použít jiné ROM, podívejte se do přiloženého souboru „Emu48.htm“).

Po spuštění vám budou nabídnuty připravené KML skripty („Current KML Script :“) z instalační složky emulátoru („Emu48 Directory“) představující jednotlivé kalkulačky. „Realistic HP 48GX [WVGA]“ je v úvodu zmíněná speciální verze pro WVGA displeje, na ostatní vám stačí QVGA rozlišení.

V nabídce „File“ lze načíst novou kalkulačku („New…“), otevřít stav dříve uložené kalkulačky („Open…“), uložit stav aktuální kalkulačky („Save“), uložit stav aktuální kalkulačky, pokud ještě nebyl uložen („Save As…“), zavřít kalkulačku („Close“) nebo vstoupit do nastavení („Settings“), kde lze povolit autentickou rychlost kalkulačky, automatické ukládání stavu, spravovat virtuální paměťové karty, virtuální kabelové nebo infračervené připojení kalkulačky a další.

V nabídce „Edit“ je načítání a ukládání objektů a kopírování a vkládání aktuálního výpočtu (reálného čísla, komplexního čísla nebo řetězce) v úrovni 1 do a ze systémové schránky (pouze pro kalkulačky HP-48SX, HP48-GX a HP-49G), zároveň je ve stejné nabídce i reset kalkulačky a její záloha. Ve „View“ lze změnit aktuální KML skript (a tím rozložení zobrazení), v „Tools“ si můžete připravit a použít makro pro automatické zadávání a v „Help“ -> „Help Topics“ je podrobnější popis všech funkcí emulátoru (stejný soubor jsem přiložil i samostatně).

 

 
 

 

Poslední fotografie


Rank

Odkaz.přidat.euPageRank


Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 16952
Měsíc: 111
Den: 2